.: با سلام :. براي ورود بر روی ديدن سايت کليک کنيد :.

کار و فناوری
آموزش کتاب کاروفناوری دوره اول متوسطه
با سلام وبلاگ کار و فناوری تنکابن مطالبي در مورد کتاب کار و فناوری هفتم هشتم و نهم را جمع آوري مي کند مطالبي مثل تحقيق کنيد کار غير کلاسی کار کلاسي بارش فکری طرح درس کتاب کار و فناوری و آموزش پودمان و پروژه های اين کتاب


نگارش در تاريخ دوشنبه هفدهم اسفند ۱۳۸۸ وبلاگ کاروفناوری تنکابن

لکه شمع


alt

اگر لکه ی شمع روی پارچه است ، با لبه ی کارد ابتدا شمع را ، تا آنجا که ممکن است ، از روی پارچه پاک کنید ، و آنگاه لکه را بین دو قطعه کاغذ خشک کن قرار دهید ، و روی آن اتوی گرم بکشید . شمع روی پارچه جذب کاغذ خسک کن ها میشود ، و پارچه پاک می گردد . ولی اگر ته لکه ای روی آن باقی ماند با آب نیمگرم و پودر لباسشویی بشویید ، و آب بکشید . اگر لکه ی شمع روی میز چوبی است ، و میز رنگ لاک الکلی دارد ، هرگز نباید آن را بتراشید ، و یا سنباده بزنید ، بلکه کافی خواهد بود ، که فقط با آب گرم بشویید ، و بلافاصله با پنبه خشک کنید و با پارچه پشمی صیقل دهید . اگر لکه ی شمع روی تابلو نقاشی است ، با تیغه ی کارد اضافه ی شمع را به آرامی پاک کنید . سپس با آب و صابون ، و به کمک یک اسفنج ، بقایای لکه را بزدایید ، و با یک اسفنج خیس دیگر ، که به آب سرد فرو برده اید ، آن را آبکشی کنید ، و بلافاصله با حوله ی نرمی به ملایمت آن را خشک کنید . اگر لکه ی شمع روی سیمان و یا موزاییک سیمانی قرار دارد ، بعد از پاک کردن شمع اضافی ، ابتدا سرکه ی گرم روی لکه بزنید ، و بعد با آب نیمگرم و پودر ظرفشویی آن قسمت را بشویید ، و آب بکشید ، و فورا خشک کنید ، و آن گاه واکس موزاییک رویش بزنید .

 

لکه تافت

alt


تافت که برای نگه داری موهای سر به کار میرود ، و به صورت اسپری مورد استعمال قرار می گیرد ، اگر روی لباس بریزد ، لکه ی بدی از خود باقی می گذارد . به این جهت توصیه می شود ، ابتدا روی لباس خود روپوش بیاندازید ، و آن وقت تافت بزنید . با وجود این اگر لکه ی تافت روی لباس شما ایجاد شد ، یک قطعه پنبه بردارید ، آن را در آب گرم فرو برید ، و زیر آن قسمت نیز یک پارچه ی سفید و تمیز را چند لایه کرده ، و قرار دهید . آنگاه مخلوطی از الکل ، استون ، و استات آمیل روی لکه بمالید ، و با پنبه ی مرطوب پاک کنید . البته قبلا باید این مخلوط را در یک گوشه ی نامریی از لباس امتحان کنید ، و آن وقت اقدام به لکه زدایی اصلی کنید .

 


لکه نوشابه

alt


این لکه ها را باید فورا پاک کنید . اکثر آنها با آب سرد و پودر لباسشویی تمیز می شوند . اگر نتیجه نگرفتید ، آن را در یک ربع ساعت در آب نیمگرم محتوی پودر لباسشویی بخیسانید . سپس قسمت لکه دار را از توی ظرف بیرون بکشید ، و کمی پودر لباسشویی خشک روی آن بریزید ، و با یک قطعه پارچه ی خیس مالش دهید ، به احتمال زیاد لکه از بین می رود . در صورتی که باز هم موفق به لکه زدایی نشدید ، آب ژاول به کار برید . اگر پارچه غیر قابل شستشو است ، مخلوط آب و الکل را ، به نسبتهای مساوی ، آماده کنید ، و با پنبه روی لکه بمالید . و با پنبه ی تمیز دیگری خشک کنید . پربورات سدیم نیز در این گونه موارد خیلی مفید است . گاهی یکی از این روشها لکه را کمرنگ می کند ، اما آن را کلا از بین نمی برد . اگر آن را چند بار تکرار کنید ، احتمالا نتیجه ی قطعی خواهید گرفت .

 


لکه آبمیوه

alt

آب برخی میوه ها به سادگی تمیز میشوند ، مانند آب انگور ، ولی آب بعضی میوه های دیگر به این سهولت امکان پذیر نیست . مانند آب سیب ، و آب انار . ولی در هر حال باید به محض ریختن آب میوه روی لباس به پاک کردن آن اقدام کنید . روش کلی شستشوی آنها با آب سرد و پودر لباسشویی است . برخی متخصصان سفارش می کنند ، که در برخی لکه های سمج یک طبقه نمک آشپزخانه روی لکه ، که خیس کرده اید ، بریزید و با پنبه مالش دهید ، سپس با آب نیمگرم بشویید . اما برای نتیجه گیری قطعی باید با آب گرم و آب ژاول ( یک قاشق قهوه خوری آب ژاول در یک لیتر آب ) شسته شود . در مورد پارچه های رنگی آب ژاول را باید همراه با آب سرد به کار برید . و اما روی پارچه های مصنوعی ، آب و آمونیاک می تواند این گونه لکه ها را بزداید .

 


لکه شکلات

alt

ابتدا عامل ایجاد لکه را از روی پارچه بردارید ، سپس یک پارچه ی سفید تمیز را چند لایه کنید ، و زیر پارچه در محل لکه قرار دهید . ابتدا محلول آب و الکل به نسبتهای مساوی را روی لکه ی حاصل از شکلات بکشید . برای این کار از یک قطعه پنبه استفاده کنید . سپس با پنبه ی تمیز دیگری خشک کنید . اگر نتیجه نگرفتید ، از آب اکسیژنه استفاده نمایید . و سرانجام پارچه را با آب نیمگرم و صابون شستشو دهید . گاهی یکبار استفاده از آب و الکل ، و نیز آب اکسیژنه کافی نخواهد بود . اما اگر هر کدام از آنها را دو بار تکرار کنید ، بی شک نتیجه ی لازم را خواهید گرفت .

 


لکه چای

alt

چون مصرف چای در زندگی روزمره زیاد است ، بنابراین لکه ی آن نیز بیش از سایر چیزها مطرح بود . اگر لکه ی چای روی پارچه های پنبه ای رنگی و سفید قرار دارد ، فورا آن را با آب نیمگرم بشویید . اگر لکه باقی ماند ، قسمت لکه دار را روی دهانه ی یک کاسه قرار دهید ، و از زیر آن بگیرید ، و افقی نگه دارید . آنگاه آب گرم روی لکه بریزید . سپس آن را با آب و پودر لباسشویی بشویید . در صورتی که باز هم لکه باقی بماند ، آن را باید با آب ژاول از بین ببرید . اگر لکه ی چای روی پارچه های مصنوعی است ، کافی خواهد بود ، چند قطره آبلیمو روی لکه بریزید ، و با پنبه پاکش کنید ، و آب بکشید . لکه به کلی از بین خواهد رفت . در صورتی که لکه ی چای روی پارچه ی حریر و پشمی است ، ابتدا آن را با آب سرد بشویید ، اگر لکه از بین نرفت ، با آب اکسیژنه 5 درصد می توانید آن را به کلی از بین ببرید ، به شرطی که قبلا روی تکه ای از همان پارچه آثار آب اکسیژنه را بررسی کنید .

 

 

لکه اتو

alt

هنگام اتو کشیدن اگر لحظه ای غفلت کنید ، اثر سوختگی روی پارچه ظاهر خواهد شد ، اگر هم پارچه سوراخ نشود ، لکه ی بدی روی آن تشکیل خواهد شد . لکه ی زرد اتو همواره دلیل بر عدم توجه شما به کارهای خانه داری خواهد بود ، و پیش سر و همسر مایه ی خجالت شما خواهد شد . در صورتی که این لکه را در اغلب پارچه ها می توانید از بین ببرید . به این ترتیب که محلولی از بوراکس ، و آب اکسیژنه ، و آمونیاک تشکیل دهید ، و آن را به مقدار کم با پنبه روی قسمت زرد شده بزنید ، و با پنبه ی دیگر پاک کنید . اگر چند بار آن را انجام دهید ، احتمالا زردی حاصل از اتو رفع خواهد شد و آن گاه پارچه را با آب و پودر لباسشویی بشویید ، و خشک کنید ، و دوباره اتو بزنید .

کاروفناوری ،کاروفناوری هفتم،کاروفناوری هشتم،کاروفناوری نهم،کار و فناوری متوسطه

جواب کاروفناوری،کاربافلز،کارکلاسی کاروفناوری،تحقيق کارو فناوری،پاورپوينت کار و فناوری

فيلم کاروفناوری،پروژه کاروفناوری،کارکلاسي کاروفناوری،کار خارج ازکلاس بارش فکری کار وفناوری،پاورپوينت کاروفناوری

دانلود نرم افزار،محتوای الکترونيکی کاروفناوری،دانلود آموزش،دانلود کتاب کاروفناوری،اخبار عکس نمونه سوالات

پرسش کاروفناوری،کارباچوب،
پودمان کاروفناوری،بازارچه،