کار و فناوری
آموزش کار و فناوری دوره اول متوسطه
کار و فناوری هشتم،کار و فناوری هفتم،کار و فناوری نهم، کتاب،کار کلاسی ، کار خارج از کلاس ،کار غیر کلاسی ،پودمان، پروژه ،بارش فکری،دستگاه برش حرارتی،تحقیق،ساخت کیف موبایل،ماکت سازی،مستند سازی،هرم غذایی،تنکابن،فناوری،هشتم،کار،جواب،حرفه و فن،هفتم،آموزش،پودمان،پرسش،تحقیق،ساختمان،کشاورزی،سال سوم،کسب و کار،چیست،راهنمایی،شهروند الکترونیکی،نرم افزار،دانلود،کتاب،گوگل،تفاوت،سری،موازی،مدارهای،کارکلاسی،صفحه ی،کار ارج از کلاس،کار کلاسی،صنایع غذایی،تکمیلی،تبدیلی،فکر کنید،بارش فکری،تحقیق کنید،آنلاین،نمونه،فناوري،کار غیر کلاسی، بافت،دیود،ساخت،پاورپوینت،سیستم،برق،سیم،علوم،کلاس،درختان،c،مقاومت،دام،آلودگی،سال،لاستیک،جریان،v،محلی، اصطلاحات،LED،واحد،خاک،معلمان،نانو،مخفی،موتور،تولید،نمونه سوالات،مس،طراحی سایت،محصولات،معلم،بومی،شمع،تراز،كتاب،حرارتی،حذف،تصاویر،P،جستجو،فلش،یا،کارآفرینی،خودرو،تصویر،ترفند،نقشه،شبکه،کار گروهی،کارآفرین کیست،سلامت،كار،عسل،نمونه سوال،باتری،درخت،آشپزی،دانلود فیلم،مطالب حرفه وفن،دانلودهای حرفه وفن،طرح،انواع،سرچ،گل،گاو،کره،ویدئو،امتحان،درس،فهرست،غدیر خم،مواد غذایی،ترانسفورماتور،سازی،کلمات،پشت،جوشکاری،زیر آب،رایانه،طراحی وب،ساده،فیلم آموزشی،الکتریکی،ورق،پایه،تلیسه،تحقيق،و فعاليت،گروهي،آبیاری قطره ای،آبیاری،نگهداری،تیر،دوم،چگونه،راهنما، اشتها،نوروزUpdate،مقایسه،یونولیت،پلاستوفوم،شیب بندی،آب و هوا،ترموستات،دنده،برعکس،راه اندازی سایت،گوساله،راه پله،چوبي،پیچ،جوش شیرین،راهنمای،کارکرد،کرم ابریشم،قانون اهم،کسب درآمد از اینترنت،بلدرچين،کالا،بلدرچین،پلاستیک،ریسمان،پايه،شلنگ تراز،ال ای دی،بودجه بندی،paypal،word 2007،کسب درآمد از طریق اینترنت،جوجه کشی،نشستن،سخنگو،کارگروهی،ساروج،آنالوگ،شمشه،فرآوری،بازخورد،دستگاه برش حرارتی،مو لتی متر دیجیتالی،سه‌نظام،صفحه ی 28،لکتریکی،CrazyTalk 5 Pro Retai،افتتاح حساب پی پال،فرآورده هاي،غلتک،خشک شویی،صدتومانی،رله راه پله،لومن،نوآوری و فناوری،کسب درآمد مطمئن،تفکر و سبک زندگی، پرندگان، نقشه ی، پودمان صنایع دستی با سلام وبلاگ آموزش کار و فناوری جهت ایجاد انگیزه و یادگیری مطالبی مربوط به درس کار و فناوری برای دانش آموزان گرد آوری می شود جهت ارتباط با اینجانب در قسمت "تماس با ما" نظر دهید با تشکر کتاب کسب درآمد از اینترنت در ۷ روز کتاب کسب درآمد از اینترنت در ۷ روز کتاب کسب درآمد از اینترنت در ۷ روز کارت اعتباری ویزا آدرس مجازی خارجی برای گوگل ادسنس حساب پی پال ثبت دامین و میزبانی وب طراحی وب سایت جذاب
نگارش در تاريخ سه شنبه یازدهم آذر 1393 توسط "دبیر کار و فناوری تنکابن"
نگارش در تاريخ دوشنبه سوم آذر 1393 توسط "دبیر کار و فناوری تنکابن"
دو نوع از رایج ترین انواع باتری اتومبیل عبارتند از : باتریهایی که به مراقبت کم (LM =Low Maintanace) نیاز دارند یا غیر سیلد و باتریهای بدون نیاز به مراقبت (FM =Free Maintanace) یا سیلد.
باتریهای با مراقبت کمتر (LM) دارای صفحه سرب آنتیموان/ کلسیم (دو آلیاژی یا هیبرید) می باشند. در حالیکه باتریهای بدون نیاز به مراقبت دارای (MF) صفحه سرب – کلسیم / کلسیم هستند.


برچسب‌ها: نگهداری باتری ماشین, شارژ مجدد باتری ماشین, علل خرابی باتری ماشین, افزايش طول عمر باتری ماشین, انواع باتری ماشین
ادامه مطلب...
نگارش در تاريخ چهارشنبه بیست و هشتم آبان 1393 توسط "دبیر کار و فناوری تنکابن"
نگارش در تاريخ دوشنبه بیست و ششم آبان 1393 توسط "دبیر کار و فناوری تنکابن"
نگارش در تاريخ یکشنبه بیست و پنجم آبان 1393 توسط "دبیر کار و فناوری تنکابن"
نگارش در تاريخ پنجشنبه بیست و دوم آبان 1393 توسط "دبیر کار و فناوری تنکابن"
نگارش در تاريخ چهارشنبه بیست و یکم آبان 1393 توسط "دبیر کار و فناوری تنکابن"
لومن : میزان روشنایی ساطع شده از منابع تولید کننده ی نور را با واحد لومن می سنجند. مقدار روشنایی ای است که از یک تولید کننده ی نور با درخشش یک شمع (Candle)( یکای شدت نور)به دریافت کننده ای که در فاصله ی 30 سانتی متری از آن قرار دارد برسد، یک لومن گفته می شود.

لومِن واحد اندازه‌گیری شار نوری است. لومن مقدار نوری است که از یک چشمهٔ نقطه‌ای به شدت یک کاندلا (شمع) داخل مخروطی به زاویهٔ رأس یک استرادیان پخش می‌شود.

با تشکر از وبلاگ بیقراران علمی کار و فناوری


برچسب‌ها: لومن
نگارش در تاريخ دوشنبه نوزدهم آبان 1393 توسط "دبیر کار و فناوری تنکابن"

ال ای دی LED به معنای دیود ساتع کننده نور است. Diode Light Emitted مخفف واژه LED دیودهای ساتع کننده نور در واقع جزؤ خانواده دیودها هستند که دیودها نیز زیر گروه نیمه هادی ها به شمار می آیند. نوعی از لامپ های حالت جامد است که از تکنولوژی دیود نورافشان استفاده می کند و به عنوان منبع روشنایی به کار می رود.


برچسب‌ها: ال ای دی, LED, چیست, تحقیق, دیود
ادامه مطلب...
نگارش در تاريخ شنبه هفدهم آبان 1393 توسط "دبیر کار و فناوری تنکابن"
در مورد تفاوت دو حالت دیده شده در شکل 10-2 توضیح دهید.

در تصویر سمت چپ سیم اتصال به زمین استفاده نشده به همین دلیل اگر در بدنه اتو اتصالی اتفاق بیفتد و انسان دست به بدنه آن بزند برق از طریق بدن او به زمین متصل شده و باعث برق گرفتگی می شود.

اما در تصویر سمت راست سیم اتصال به زمین استفاده شده پس در صورت اتصالی اتو برق از طریق سیم اتصال به زمین منتقل شده و در انسان باعث برق گرفتگی نمی شود.


برچسب‌ها: کار و فناوری, فناوری, کار, هشتم, پرسش
نگارش در تاريخ دوشنبه دوازدهم آبان 1393 توسط "دبیر کار و فناوری تنکابن"

مقدار مقاومت اهمى نشان داده شده در شكل کمتر از صد اهم است دلیل وجود تفاوت بىن مقدار بىان شده و مقدار اندازه گیرى شده كدام یك از عوامل است. 

الف:مقاومت اهمى دقىق نیست

ب: دستگاه اندازه گیرى خطا دارد


برچسب‌ها: کار و فناوری, فناوری, جواب, هشتم, تحقیق
ادامه مطلب...
نگارش در تاريخ شنبه دهم آبان 1393 توسط "دبیر کار و فناوری تنکابن"
در سیم کشی می توان سیم ها را به سه گروه تقسیم کرد .

1 – سیمهای درون لوله ( توکار ) تا سه سیم در یک لوله برق

2 – سیمهای روکار ( کابلها )

3 – سیمهای هوایی که بصورت معلق در هوا یا روی مقره ها کشیده می شوند .


برچسب‌ها: انواع, سیم, و, مس, برق
ادامه مطلب...